Select Page

Jak omezit odpad

Jak omezit odpad

Jelikož odpad je v poslední době hodně velký problém, mám pro vás pár základních a jednoduchých kroků, jak omezit odpad.

  1. Láhev na pití – pet lahve jsou zlo. Jasně dají se recyklovat, ale pokud se nedostanou k recyklaci tak je to jedna z nejhorších věcí, jelikož se rozkládá několik tisíc let. Proto není nic jednoduššího než si pořídit svoji láhev. Existuje mnoho typů, barev, velikostí. Nejsnadněji je asi seženete v obchodech s outdoor potřebami.  Tahle je ze https://www.zoot.cz/a je skvělá v tom že má široké hrdlo na umývání a úzké pro lepší pití. 
  2. Taška na nákup – Podle mě jedna z nejjdenodušších věcí kterou můžete omezit zbytečný plastový odpad. Nějakou látkovou nebo jakoukoli jinou můžete nosit všude s sebou a navíc i ušetříte, jelikož igelitky v obchodě jsou zpoplatněné.
  3. Látkové pytlíky – buď můžete mít látkové pytlíky (budeme na ně mít workshop 🙂 a pokud je nemáte tak můžete nakupovat prostě bez nich. Jěště existuje možnost toho si nosit igelitové pytlíky o které když se rozumě stará, mohou se použít i několikrát. Látkové pytlíky toho navíc unesou víc. Tady ho vidíte v akci.                                       
  4. Příbory – pokud jste zvyklí jíst často mimo domov určitě se často potkáte s plastovým příborem. Přitom není nic jednoduššího než si nosit v tašce vidličku a lžičku.
  5. Kelímky na kafe – Většina lidí si pořád myslí že kelímky na kafe jsou papírové. Což jsou ale není tak úplně pravda, jelikož jsou potaženy vrstvou plastu nebo je papír přímo s plastovými částečkami smíchán. Přitom není nic jednoduššího než si donést vlastní hrnek. Může to být klasický termohrnek, nebo například bambusový. Ve většině kaváren nebudou mít problém.  Já ho mám z https://www.knihcentrum.cz/search?SearchLocation=0&q=bamboo+cup&productcontextid=0&Stock=15.
  6. Brčka- brčka mi vlastně pro normálního zdravého člověk přijdou trochu zbytečná, ale bohužel se jich používají tuny. Jednou a pak do koše. V kavárně je prostě odmítám. Ale i brčka mají spoustu alternativ. Existují nerezová, skleněná, bambusová a případně i papírová. Dají se sehnat například na https://www.econea.cz/brcka/    

O autorovi

NÁŠ FACEBOOK