Select Page

Imatrikulační ples dcery, mé šaty a vlčí mák.

Imatrikulační ples dcery, mé šaty a vlčí mák.

Přála bych si šaty jako z pohádky, takové ty, co se zatají dech a rozbuší srdce když je uvidíte. Čeká mě ples a po dlouhé době návštěva společnosti, tak si to chci jak se patří užít, vypadat a cítit se krásně. Samozřejmě, šaty si můžu koupit nebo půjčit, ale já mám ráda celý ten proces tvoření a proto si chci své šaty sama vymyslet a ušít, představy mám opravdu krásné, ale uvidíme jak to dopadne. Začnu hledáním inspirace, malováním a kreslením mých představ.

Hledání inspirace

Inspirace se dá hledat všude, může to být příroda, historická postava, zážitek, krásná látka atd. Já jsem si nanosila snad všechny knihy z knihovny, prohlížela obrázky a nakonec mě nejvíce oslovily květiny, vlčí máky na černém pozadí. Černý jemný tyl a vyšité vlčí máky, vidíte ty šaty? Jsou krásné.

           

Střih šatů

Má první volba byla, korzetový živůtek z nařaseným tylem, nakonec jsem se ale rozhodla pro ramínka.

   

Hledání materiálu na šaty

Jemný černý tyl bude tvořit vrchní vrstvu, na živůtku bude nařasený a sukně bude z několika vrstev. Jako materiál pod tyl jsem zvolila matný elastický satén.

  Tyl jemný šíře 300cm černý

http://www.marlen.cz

Návrh výšivky

Na tyl jsem nikdy nevyšívala a je mi jasné, že to bude něco úplně jiného, než vyšívat na plátno. Našla jsem zajímavou techniku, která se na tyl používá, je to protahovaná výšivka. Tyl musí být vypnutý a pomocí předního stehu se protahuje jehla a nit. Po vyšití květů, výšivku vystřihnu a na šaty ručně přišiji.

Do šití plesových šatů se můžete pustit se mnou, vyberte si ty své vysněné, příště si nakreslíme technický nákres, vypočítáme spotřebu materiálu a vytvoříme konstrukci střihu přímo na míru.

Pokud si nevíte rady s výběrem materiálu, nakoukněte do tohoto článku.

Jak na to, aby Vaše šaty ostatním vyrazily dech.

 

 

O autorovi

Mám ráda neobvyklé střihy a kvalitní řemeslné zpracování. Ráda si pohrávám s křivkami těla, inspiraci hledám v přírodě a historii. Móda je moje profese, moje vášeň.

NÁŠ FACEBOOK